Dobór płytek do małej łazienki

Dobór płytek do małej łazienki

Chociaż może się to wydawać nieistotne, to w przypadku małej łazienki należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby prawidłowo dopasować płytki.

Wskazówki związane z wyborem płytek

Wbrew pozorom to nie dodatki, szafki ani też rozkład łazienki wpływają na to czy domownicy oraz goście uważają ją za ładną, ale właśnie płytki. Wybierając je zatem pod wpływem impulsu lub kierując się promocją w jakimś sklepie można co prawda zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale jednocześnie warto zadać sobie wówczas jedno pytanie: czy takie płytki rzeczywiście będą dobrze wyglądały? Należy przy tym uwzględnić to, że ich wzór oraz kolor powinien być ponadczasowy, bo kierowanie się chwilową modą to najkrótsza droga do konieczności przeprowadzenia remontu łazienki już za kilka miesięcy.

Płytki stosowane w łazience mogą mieć również rozmaite wgłębienia, charakteryzować się większą odpornością na ścieranie lub też być bardziej podatne na uszkodzenia. Dobrze jest mieć tego świadomość podczas zakupów i zamiast wybierać eleganckie, ale zarazem delikatne rozwiązania postawić na coraz popularniejsze płytki marokańskie, bo idealnie łączą świetny design z wytrzymałością.

Kolor fug w łazience

Zastanawiając się nad wyborem płytek należy również zwrócić uwagę na kolor fug. Jasny kolor może wydawać się atrakcyjny na początku, ale o wiele trudniej jest utrzymać go w czystości. Płytki muszą również zostać dopasowane do wyposażenia łazienki, aby pasowały do nich umywalki nablatowe oraz inne znajdujące się w tym pomieszczeniu sprzęty.

2 Komentarze do “Dobór płytek do małej łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *